Svetopisemske urice

Srečanja se imenujejo svetopisemske urice, ker predšolskim otrokom med 3 in 6 letom, na njim primeren način, ob svetopisemskih zgodbah približujejo verske resnice, liturgijo in cerkvene praznike. Urice so sproščujoče in primerne otrokovim sposobnostim v najnežnejših letih. V njih se domiselno prepletajo pripoved, molitev, igra, ples, pesem in likovno ustvarjanje.

Namen dejavnosti lahko strnemo v 3 cilje. Prvi se nanaša na izvajalca, drugi na otroke in tretji na njegovo družino.

1. Slediti božjemu klicu.
2. S pomočjo Božje besede in z izkušnjo molitve otrokom omogočiti doživetje Božje ljubezni in Božje navzočnosti.
3. Mladim družinam - otrokom in njihovim staršem - približati Sveto pismo.

Na Svetopisemskih uricah se bomo srečali s čudovitimi zgodbami iz Svetega pisma, ki nam govorijo o Božji dobroti in ljubezni!
Spoznali bomo življenja mnogih ljudi, ki nam bodo odpirala oči in srce.

Prisrčno vabljeni otroci od 3. – 6. let (predšolski otroci)
(mlajše sestrice oz. bratci od 2 let naprej v spremstvu staršev)

Svetopisemske urice trenutno potekajo v župnišču v okviru adventnega in postnega oratorijskega dneva.

Voditeljica Svetopisemskih uric za predšolske otroke je Metka Glavan.

Dodatne informacije:
mob.: 040 701 149