Zadnja oznanila 3. velikonočna nedelja 2024

Animatorji

Animatorji so prav posebna skupinica zagnancev, ki vsako leto skrbno pripravijo oratorij za otroke, poleg tega pa na različne druge načine sodelujejo pri življenju župnijske skupnosti. Lahko rečemo, da so animatorji tisti, ki dajejo dušo (anima = duša). V večini so to srednješolci, študentje, v zadnjem času pa tudi mladi po prejemu sv. birme in tudi odrasli. Animatorji znajo marsikatero stvar; znajo igrati kitaro in peti najbolj zanimive pesmice ob tem, ko lahko s teboj igrajo nogomet; znajo pripraviti odlično delavnico, ter biti zelo zbrani pri molitvi…. So navdušeni in so vedno radi z otroki. Vendar je najbolj značilno to, da so kot Jezusovi učenci zgledni kristjani in neustrašeni pričevalci njegovega evangelija. Konec koncev pa so animatorji ljudje, ki jim ni vseeno za otroke.

V župniji delujeta dve animatorski skupini. Poletni celotedenski oratorij, ki se ponavadi začne takoj ob začetku šolskih počitnic poteka pod vodstvom Mance Kupljenik. Drugo animatorsko skupino vodi Metka Glavan in skrbi za pripravo postnega in božičnega oratorijskega dneva. Če se čutiš nagovorjenega, si tudi ti vabljen, da se jim pridružiš.

Več o oratoriju in pomenu animatorjev pa si lahko preberete na tej povezavi http://www.oratorij.net/.

Animatorjeva molitev

Sveti Janez Bosko,
želim, da bi tako kot ti ljubil otroke,
opazil njihove sanje,
se vživel v njihov svet
in jim dal na razpolago svoj čas.

Sveti Dominik Savio,
pomagaj mi,
da bom otrokom kazal tvojo pot svetosti.
Ti, ki si se z enakim veseljem igral,
učil, delal in molil.
Tvoja svetost je bila v tem,
da si vse delal z veseljem in predano.
Prosim, daj mi tvoje veselje in tvojo predanost.

Jezus,
rad bi v vsakem otroku gledal tebe
in te vzljubil v vsakem od njih,
tudi nagajivih in trmoglavih.
Daj, da te ne bom nikoli ranil,
četudi me bodo otroci prizadeli.
Ko bo težko,
se bom spomnil na tvojo zastonjsko ljubezen
in na svoja otroška leta,
ko sem bil tudi sam otroško razposajen.
Iskreno te prosim,
rad bi bil dober